ForumOnline.Tk

ÖNEMLİ : MESAJLARA CEVAP YAZABİLMENİZ İÇİN VE SADECE ÜYELERE ÖZEL KONULARI GÖREBİLMENİZ İÇİN ÖNCELİKLE KAYIT OLMANIZ GEREKMEKTEDİR.ÜYELİK TAMAMEN ÜCRETSİZDİR.

Join the forum, it's quick and easy

ForumOnline.Tk

ÖNEMLİ : MESAJLARA CEVAP YAZABİLMENİZ İÇİN VE SADECE ÜYELERE ÖZEL KONULARI GÖREBİLMENİZ İÇİN ÖNCELİKLE KAYIT OLMANIZ GEREKMEKTEDİR.ÜYELİK TAMAMEN ÜCRETSİZDİR.

ForumOnline.Tk

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forumonline'da 12 konu açan ve 20 mesaj yazan kişilerin sitelerinin link reklamını 10 gün bu bölümde yapacağız..

ForumOnline

kale gibi sağlam bir bilgisayar için !!! Forumonlinereklam

En iyi yollayıcılar

bass_95 (137)
kale gibi sağlam bir bilgisayar için !!! Bar_leftkale gibi sağlam bir bilgisayar için !!! I_voting_barkale gibi sağlam bir bilgisayar için !!! Bar_right 
Admin (128)
kale gibi sağlam bir bilgisayar için !!! Bar_leftkale gibi sağlam bir bilgisayar için !!! I_voting_barkale gibi sağlam bir bilgisayar için !!! Bar_right 
Real-King (42)
*Phoenix (40)
MuSaqo (34)
sygn-mdl (25)
doLLy...xD (20)
kevserock (18)
şeyda (11)
salih (4)

3 posters

kale gibi sağlam bir bilgisayar için !!!

Admin
    Admin
    Site Sahibi
    Site Sahibi

Puan Sayısı : 360

kale gibi sağlam bir bilgisayar için !!! Empty kale gibi sağlam bir bilgisayar için !!!

Mesaj tarafından Admin Çarş. Ocak 27, 2010 11:37 pm

1. Anti-virüs: Avira AntiVir Personal
    Neden Avira? Avira AntiVir anti-virüs programlarının test otoritesi AV-Comparatives 'ın On-demand comparative testinde %99,6 başarı göstererek Advanced+ sertifikası aldı. (Bu testler Antivir PE Premium için fakat bütün sürümlerde ortak antivirus yazılımı ve güncellemeleri kullanılıyor.)
    [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

2.Firewall: Comodo Firewall Version 3.0
    Neden Comodo? Çünkü yaptığım araştırmalar Comodo'nun hızlı ve güvenli olduğunu gösteriyor. Özellikle diğer firewalllar bilgisayarı çok kasarken Comodo bilgisayarımı hiçte zorlamıyor. Comodo'yu şiddetle tavsiye ediyorum. Uzun süredir kullanıyorum ve en ufak bir sorunum olmadı.

P2P Güvenliği : PeerGuardian
    Neden? Çünkü PeerGuardian bağlanıtınızı hiç kasmadan, bağlandığınız ipleri kontrol ediyor ve güvensiz olanlara bağlanmanızı engelliyor. Basit bir çalışma prensibi var, elindeki milyonlarca ipden birine bağlanıp bağlanmadığınızı kontrol ediyor. Program P2P hızınızın da artmasını sağlıyor.

Peki elimizde ne var özet olarak?

Avira bize ne sağladı?

* Virüslere, solucanlara ve Trojanlara karşı koruma
    * Dialer koruması
    * Rootkit koruması, tespit edilmesi ve silinmesi
    * Phishing koruması (İnternetten gezerken girdiğiniz siteleri kontrol ediyor ve surf anında sizi uyarıyor.
    * Akıllı virüs taraması ( Kısa sürede tarama özelliği)

Comodo bize ne sağladı?

* Clean PC modu ile bilgisayarınızdaki en ufak kıpırdanmadan haberiniz olacak
    * Gelişmiş ağ güvenliği
    * Registry kontrolu, temizliği, güvenliği
    * Malware bilgisayara kurulmadan engelleme
    * Hackerlardan, spyware'den, trojanlardan ve kimlik hırsızlığından tam korunma

PeerGuardian bize ne sağladı?

* P2P ağları üzerinde zararlı peerleri bütün IPv4 yollarında (TCP, UDP, ICMP, vb), koruyor.

SONUÇ :
    Kale gibi güvenli ve hızlı bir bilgisayar güvenliği. Bunlar uzun süren denemelerin ve sonucu. Kendimde kullandığım için, size tavsiye ediyor. Arasıra bilgisayarıma başka ücretli anti-viruslerle deniyorum tarama yapıyorum ve hala en ufak bir sorunla karşılaşmadım.

ÖNEMLİ NOT:
    Comodo Firewall Windows Vista ile çalışmamaktadır. Bunun yerine ZoneAlarm kullanabilirsiniz.
    *Phoenix
    *Phoenix
    Site Sahibi
    Site Sahibi

Puan Sayısı : 106

kale gibi sağlam bir bilgisayar için !!! Empty Geri: kale gibi sağlam bir bilgisayar için !!!

Mesaj tarafından *Phoenix Perş. Tem. 15, 2010 4:44 pm

Hacı bence AntiVirüs yeterli bence en iyisi de ESET NOD32.

Zaten Tüm Windows serisinin güvenlik duvarı var ayrıca sahte yazılım kullanmadığınız sürece otomatik güncelleştirmeleri açarsanız bilgisayarınız tıkır-tıkır çalışır.. Açıklıyorum şahsen ben orjinal yazılım kullanmıyorum.. Ama idare ediyoruz arada bir çökmeler oluyor. İdare Edecez. Smile
    MuSaqo
    MuSaqo
    Site Sahibi
    Site Sahibi

Puan Sayısı : 68

kale gibi sağlam bir bilgisayar için !!! Empty Geri: kale gibi sağlam bir bilgisayar için !!!

Mesaj tarafından MuSaqo Perş. Tem. 15, 2010 6:14 pm

bendede nod32 var Wink

Forum Saati Çarş. Mayıs 15, 2024 3:59 pm