ForumOnline.Tk

ÖNEMLİ : MESAJLARA CEVAP YAZABİLMENİZ İÇİN VE SADECE ÜYELERE ÖZEL KONULARI GÖREBİLMENİZ İÇİN ÖNCELİKLE KAYIT OLMANIZ GEREKMEKTEDİR.ÜYELİK TAMAMEN ÜCRETSİZDİR.

Forumonline'da 12 konu açan ve 20 mesaj yazan kişilerin sitelerinin link reklamını 10 gün bu bölümde yapacağız..

ForumOnline


En iyi yollayıcılar

bass_95 (137)
 
Admin (128)
 
Real-King (42)
 
*Phoenix (40)
 
MuSaqo (34)
 
sygn-mdl (25)
 
doLLy...xD (20)
 
kevserock (18)
 
şeyda (11)
 
salih (4)
 


  Pop dinLiyoruz .. ama ne oLduğunu biLiyor muyuz ?!

  Paylaş
  avatar
  bass_95
  Gelişmekte
  Gelişmekte

  Mesaj Sayısı : 137
  Yaş : 23
  Nerden : nerdenn deRkennn =)
  Puan Sayısı : 353
  Kayıt tarihi : 26/01/10

  Pop dinLiyoruz .. ama ne oLduğunu biLiyor muyuz ?!

  Mesaj tarafından bass_95 Bir Cuma Tem. 16, 2010 3:52 pm

  Pop müzik, genellikle popüler müzik gününde ve zamanında hit olan, tutulan müzik yerine kullanılsa da aslında popüler müziğin bir alt grubudur. Dünyada 1940'lara dayanan bir tarihi vardır. Günümüzde birçok Rock, Hip Hop, R&B ve Country türlerine de dokunan pop müzik, tam olarak tanımlanmakta zorluk çekilen bir kavramdır. 1980 öncesi pop müzikte yer alan isimler; Seyyal Taner, Neco, Atilla Atasoy, Coşkun Demir, Güzin ile Baha örnek verilebilir. Besteci olarak ise; Melih Kibar, Çiğdem Talu, ve Zeynep Talu önde gelen isimlerdendir.

  1980 sonrası Türkiye'de her yapılan çalışma pop olarak adlandırılmaya başlandı. Her anlamda yozlaşan ve gerilemeye başlayan toplumsal kurumlar arasında şüphesiz sanat çevresi de vardı. Susturulan sanatçılar, bir şekilde bir şeyler üretmek zorundaydılar. Bu ürettikleri de 12 Eylül cuntasının getirdiği dikta yönetimin baskısı altında idi. Bu şekilde piyasaya hitap eden, ticari amaçlı, söyleyecek bir şeyi olmayan boş ve yoz bir müzik ortaya çıktı.Bu durum doksanların sonuna kadar devam etti. 2000'li yıllardan itibaren dünya müziğiyle takipte olan, genç sanatçı bir nesil ortaya çıktı. Bu nesil Türk Pop Müziğine yeni bir soluk ve nitelik kazandırdı.

  Pop müziğin zirve yaptığı yıllar 1990'lardı. 2000'lerden sonra Rock, Metal ve Rap müziğin kalitesinin artmasından ve dinleyici kitlesinin genişlemesinden dolayı düşüş içerisindedir.

  Popun Kralı olarak Michael Jackson gösterilir. Kraliçesi ise Madonna'dır. 80li yıllarda Çıkışını yakalayan Jackson Tüm dünyada King Of Pop olarak bilinir.Gerek dansı gerekse müziği bu tezi doğrular niteliktedir. Günümüzde pop müziğin en önemli isimleri Jennifer Lopez, Beyoncé, Britney Spears dir.

  Günümüzde Türkiye'de pop müziğin önde gelen isimlerine Tarkan, Gülben Ergen, Hande Yener, Serdar Ortaç örnek olarak gösterilebilir.

   Forum Saati Ptsi Ocak 21, 2019 2:15 am