ForumOnline.Tk

ÖNEMLİ : MESAJLARA CEVAP YAZABİLMENİZ İÇİN VE SADECE ÜYELERE ÖZEL KONULARI GÖREBİLMENİZ İÇİN ÖNCELİKLE KAYIT OLMANIZ GEREKMEKTEDİR.ÜYELİK TAMAMEN ÜCRETSİZDİR.

Forumonline'da 12 konu açan ve 20 mesaj yazan kişilerin sitelerinin link reklamını 10 gün bu bölümde yapacağız..

ForumOnline


En iyi yollayıcılar

bass_95 (137)
 
Admin (128)
 
Real-King (42)
 
*Phoenix (40)
 
MuSaqo (34)
 
sygn-mdl (25)
 
doLLy...xD (20)
 
kevserock (18)
 
şeyda (11)
 
salih (4)
 


  Adminin kişisel sayfası (yusufemin)

  Paylaş
  avatar
  Admin
  Site Sahibi
  Site Sahibi

  Mesaj Sayısı : 128
  Yaş : 24
  Puan Sayısı : 360
  Kayıt tarihi : 16/01/09

  Adminin kişisel sayfası (yusufemin)

  Mesaj tarafından Admin Bir C.tesi Ocak 17, 2009 10:37 pm

  Mad HİROŞİMA Ve ABD Tarafından Atılan Atom Bombası Mad


  ßatı Japonya'nın Çugoku bölgesinde bulunan şehir. Dünya tarihine nükleer saldırıya maruz kalan ilk şehir olarak geçmiştir.

  Japonya 8 Aralık 1941'den beri ABD ve müttefikleri ile savaştaydı. 26 Temmuz 1945 günü, ABD Başkanı Truman, Japonya’nın koşulsuz teslim olmasını isteyen Potsdam Deklarasyonu’nu yayınladı. Hiroşima’ya atom bombası atılmadan iki hafta önce, New Mexico Alamogordo’da ABD, atom bombasının ilk denemesini yapmıştı. Japonya ültimatomu reddedince, Truman nükleer saldırı emrini verdi. 6 Ağustos 1945'te yerel saatle 08:15'de Amerika Birleşik Devletleri "Enola Gay" adlı bir B-29 bombardıman uçağından bıraktığı little boy (küçük çocuk) isimli atom bombasıyla ilk anda 140 bin kişilik katliamı gerçekleştirdi. Sonrasında radiasyon hastalıkları sebebiyle ölenlerle birlikte bu sayı 230 bini geçti. Bazı bilimadamları ve çevrelere göre bu bombanın etkileri halen sürmektedir.

  Bugün bile Hiroşima'da yaşanan bu yıkım ve katliam her yıl 6 Ağustos'da tüm dünyada ve Hiroşima'da yer alan Hiroshima Barış Anıt Parkı'nda milyarlarca kişi tarafından anılmaktadır.

  6 Ağustos 2005 yılında Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) Başkanı Muhammed El Baradey, Hiroşima ve Nagasaki kentlerine 60 yıl önce Amerika'nın attığı atom bombasının yaptığı yıkımın, insan hayatı için nükleer silahların ortadan kaldırılması gerektiğini gösterdiğini söyledi.

  El Baradey, Avusturya'nın başkenti Viyana'da, Amerika'nın Hiroşima ve Nagasaki'ye atom bombası atmasının 60'ıncı yıldönümü için düzenlenen anma töreninde yaptığı konuşmada, "zamanın, dünyanın nükleer silahların ne kadar yıkıcı olduğunu unutmasına izin vermemesi gerektiğini" ifade etti.

  Hiroşima ve Nagasaki'ye atılan atom bombasının, bu tür silahların yayılmasının ve kullanılmasının neden önüne geçilmesi gerektiğini daima hatırlatması gerektiğini belirten Baradey, nükleer silahsızlanmanın, dünya ve insan ömrü için çok önemli olduğunu kaydetti.  ResimLerLe Ve Kısa Açıklamalarda HİROŞİMA Katliamı  Atom bombasının Hiroşima ve Nagasaki'de yarattığı yıkımı belgeleyen bir çok fotoğraf olsa da, şimdiye dek bombanın insanlar üzerindeki etkilerini, o şehirlerdeki insanların ne durumda olduğunu gösteren çok fazla fotoğraf ortaya çıkmamıştı...

  Patlamadan kısa bir süre sonra Hiroşima'daki insanlar.  Atom bombası sebebiyle ölen insan sayısı 250.000 olarak tahmin ediliyor.  Atom bombası patladıktan 30 saniye sonra bombayı bırakan uçak olan 'Enola Gay'den çekilen fotoğraf.

  Bölgedeki saatlerin hemen hepsi patlama anı olan 08:15'te durmuştu.

  http://galeri.milliyet.com.tr/2008/1/28Daha_once_gormediginiz_fotograflarla_Hirosima_cehennemi/13.jpg

  'Patlamadan etkilenmiş insanlar' anlamına gelen 'Hibakusha' terimiyle anılan kurbanlardan biri.

  http://galeri.milliyet.com.tr/2008/1/28Daha_once_gormediginiz_fotograflarla_Hirosima_cehennemi/12.jpg


  Patlama merkezinden 800 metre uzakta bulunan 13 yaşındaki Nobuko Ohshita adlı kız çocuğunun üzerinde olan okul üniforması patlamadan böyle zarar görmüştü.

  http://galeri.milliyet.com.tr/2008/1/28Daha_once_gormediginiz_fotograflarla_Hirosima_cehennemi/2.jpg

  Patlamadan sonra bir görüntü.


  Bir görüntü daha.  Mad ANTİ ABD Mad


  ~Bana değerli vaktinin bir kısmını harcadığın için; ~
   Forum Saati Perş. Ara. 13, 2018 10:41 pm